Rzeka Barycz

Na odcinku od mostu między miejscowościami  Gądkowice i Potasznia  a ujściem rzeki w Wyszanowie

 

 

Barycz odcinek Potasznia – Milicz
Długość – 16 km, czas płynięcia – ok. 4 godz.

Spływ rozpoczynamy przy moście na drodze  Gądkowice – Potasznia… Przed nami 3 jazy. Ciekawostką jest drugi z jazów „Bolko” – jaz                     walcowy. Przy nim znajduje się największy w Polsce syfon  zasilający  w wodę stawy.

Po drodze mijamy most samochodowy w miejscowości Nowe Grodzisko, most kolejowy. Spływ kończymy za mostem samochodowym w Miliczu.

Barycz odcinek Milicz – Sułów
Długość – 10 km, czas płynięcia – ok. 2,5 godz.

Trasę spływu  rozpoczynamy  obok mostu samochodowego  przy ul. Krotoszyńskiej. Przepływamy obok parku i pod mostem na ul. Sułowskiej. Mijamy po lewej stronie Ostoję koników polskich a następnie pomost przy grodzisku Kaszowo.

Trasę można zakończyć przy jazie w Sułowie lub wydłużyć o kolejne 1,5 godziny spływając do Rudy Sułowskiej Młynówką  Sułowską.

Barycz odcinek Sułów – Żmigród
Długość – 21 km, czas płynięcia – ok. 5 godz.

Po drodze mijamy most samochodowy w Sułowie oraz most drewniany we wsi Łąki następnie jaz Niezgoda( tama Goringa) i jaz w Osieku. Trasa spływu wiedzie przez łąki następnie przez las aby zakończyć się  odcinkiem z licznie występującą tutaj trzciną.

Barycz odcinek Żmigród – Wąsosz
Długość – 16 km, czas płynięcia – ok. 4 godz.

Podczas pokonywania tej trasy mijamy 5 jazów, spływ kończymy na przystani miejskiej w Wąsoszu. Trasa zróżnicowana z przewagą trzcinowisk i łąk oraz lasu mieszanego.

Barycz odcinek Wąsosz – Osetno
Długość – 21 km, czas płynięcia – ok. 5 godz.

Po drodze mijamy dwie przystanie w Bełczu Małym i Sądowelu oraz trzy jazy. Po drodze dodatkowa przeszkoda „Biała Tama” – stały próg wodny tuż przed mostem w Ryczeniu, którego nie wolno spływać. Na tej przeszkodzie przenosimy kajaki.

Odcinek ten jest przekrojem piękna Doliny Baryczy. Spływ kończymy  za mostami w Osetnie.

Barycz odcinek Osetno-Wyszanów
Długość-19 km, czas płynięcia- ok.4 godz.

Przepływamy przez trzy jazy oraz pod czteroma mostami. Most kolejowy na tej trasie to tytułowa „Narzeczona” – most o którym powstał film dokumentalny. Spływ kończymy za mostem w Wyszanowie lub w Wilkowie już na Odrze.